Observator » Ştiri externe » Gest remarcabil pe terenul de fotbal, în Brazilia! Jucătorii unor echipe de fotbal şi-au unit forţele pentru a împinge o ambulanţă care nu mai pornea

Gest remarcabil pe terenul de fotbal, în Brazilia! Jucătorii unor echipe de fotbal şi-au unit forţele pentru a împinge o ambulanţă care nu mai pornea

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.09.2018, 07:47 | Modificat la 18.09.2018, 12:24

Întâmplare hazlie pe un stadion din Brazilia. Jucătorii unor echipe rivale de fotbal şi-au unit forţele pentru a împinge ambulanţa care urma să ducă la spital unul dintre sportivi. Totul s-a petrecut la meciul dintre Vasco da Gama şi Flamingo, considerat, cel mai disputat derbi al campionatului.

Întâmplare hazlie pe un stadion din Brazilia. Jucătorii unor echipe rivale de fotbal şi-au unit forţele pentru a împinge ambulanţa care urma să ducă la spital unul dintre sportivi. Totul s-a petrecut la meciul dintre Vasco da Gama şi Flamingo, considerat, dintotdeauna, cel mai disputat derbi al campionatului.

Un jucător de la Vasco s-a accidentat, iar medicul a hotărât să-l trimită la spital. Dar, după ce l-a preluat, ambulanţa care intrase pe teren a refuzat să mai pornească.

Aşa că sportivii au fost nevoiţi să-i dea un impuls, care a avut rezultate: maşina a putut părăsi terenul. Şi, poate în mod simbolic, meciul s-a încheiat la egalitate.

Articolul continuă după reclamă