Observator » Ştiri externe » Moment emoționant. Un bărbat își găsește cățelul după trei ani de la dispariție

Moment emoționant. Un bărbat își găsește cățelul după trei ani de la dispariție

Moment emoționant. Un bărbat își găsește cățelul după trei ani de la dispariție - captura Youtube
Redactia Observator | Timp citire: 2 minute
Publicat la 12.10.2018, 10:17 | Modificat la 12.10.2018, 10:33

Un moment emoționant a fost surprins, zilele trecute, în Tbilisi, Georgia. Un bărbat și-a regăsit câinele după trei ani de la dispariția acestuia. 

Un moment emoționant a fost surprins, zilele trecute, în Tbilisi, Georgia. Un bărbat și-a regăsit câinele după trei ani de la dispariția acestuia. 

Giorgi Bereziani, de 62 de ani, și-a pierdut iubitul patruped în 2015. De atunci a luat la pas străzile din capitala Georgiei, cu speranța că într-o zi își va regăsi companionul.

Au fost multe piste false de-a lungul timpului, însă minunea s-a întâmplat pe 7 octombrie, când Girogi a primit un telefon de la un angajat al Operei din Tbilisi, care l-a informat că a văzut un cățel ce se potrivește descrierii pe unul din bulevardele centrale ale orașului.

Articolul continuă după reclamă

Proprietarul a fugit într-o suflare la fața locului, unde și-a revăzut, după trei ani, cățelul.

Emoționat, patrupedul a început să suspine. Cei doi au mers apoi spre casă, unde cățelul și-a reîntâlnit familia. 

Pe acelaşi subiect

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Nu se știe pe unde a umblat animalul în ultimii trei ani, dar ținând cont de marcajul de pe ureche, cel mai probabil a fost luat de pe străzi de hingheri, vaccinat și apoi eliberat.

Pe străzile din capitala Georgiei sunt peste 50.000 de câini vagabonzi.