Observator » Ştiri externe » O maimuţă, inamicul public numărul unu într-un orăşel din Florida

O maimuţă, inamicul public numărul unu într-un orăşel din Florida

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 29.09.2015, 16:29 | Modificat la 29.09.2015, 16:40

O maimuţă a devenit inamicul public numărul unu într-un orăşel din statul american Florida. A fugit din casa stăpânilor şi le-a dat mari bătăi de cap poliţiştilor porniţi pe urmele ei

O maimuţă a devenit inamicul public numărul unu într-un orăşel din statul american Florida. A fugit din casa stăpânilor şi le-a dat mari bătăi de cap poliţiştilor porniţi pe urmele ei

Un apel matinal la Poliţie a declanşat o urmărire demnă de comediile de la Hollywood. Cineva a anunţat că o maimuţă mănâncă scrisorile dintr-o cutie poştală. Când au ajuns în zonă, poliţiştii l-au găsit pe macacul Zeek în plină acţiune. Îşi făcea de cap prin cartier.

Poliţistul venit să rezolve problema a privit ce a privit, apoi a filmat maimuţa. După ce s-a jucat pe un stâlp, animalul s-a urcat pe maşina agentului şi acolo a rămas.

Articolul continuă după reclamă

Bărbatul a reuşit până la urmă să o ademenească. I-a dat un fel de biberon cu apă. Iar maimuţa şi-a făcut de lucru până la venirea stăpânului.