Observator » Ştiri externe » O nunta a fost oficiata la Polul Nord

O nunta a fost oficiata la Polul Nord

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.04.2012, 14:05 | Modificat la 03.03.2018, 11:00

Nu toate miresele viseaza la o zi a nuntii insorita si calda. O norvegianca a ales sa se casatoreasca in tinutul gheturilor. Mai exact, la Polul Nord. In rochie alba si cu o capa de blana asortata, tanara a spus DA la minus 23 de grade. Ceremonia a fost oficiata de un pastor luteran si nu s-a diferentiat cu aproape nimic de o nunta normala. Cei doi miri au avut sampanie, artificii dar. destul de putini invitati.

Nu toate miresele viseaza la o zi a nuntii insorita si calda. O norvegianca a ales sa se casatoreasca in tinutul gheturilor. Mai exact, la Polul Nord. In rochie alba si cu o capa de blana asortata, tanara a spus DA la minus 23 de grade. Ceremonia a fost oficiata de un pastor luteran si nu s-a diferentiat cu aproape nimic de o nunta normala. Cei doi miri au avut sampanie, artificii dar. destul de putini invitati.