Observator » Ştiri externe » O viitoare mama a ales sa moara pentru ca bebelusul ei

O viitoare mama a ales sa moara pentru ca bebelusul ei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.10.2011, 19:39 | Modificat la 01.11.2018, 01:50

In fata unei decizii de viata si de moarte, o viitoare mama a ales sa moara pentru ca bebelusul ei nenascut sa traiasca. Femeia era insarcinata cand a aflat ca sufera de cancer. Apoi i s-a spus ca tratamentul care ar putea sa o salveze ii va ucide copilul. Nu a stat deloc pe ginduri si a refuzat chimioterapia. Mama a murit la trei zile dupa ce a reusit sa-si vada fetita

In fata unei decizii de viata si de moarte, o viitoare mama a ales sa moara pentru ca bebelusul ei nenascut sa traiasca. Femeia era insarcinata cand a aflat ca sufera de cancer. Apoi i s-a spus ca tratamentul care ar putea sa o salveze ii va ucide copilul. Nu a stat deloc pe ginduri si a refuzat chimioterapia. Mama a murit la trei zile dupa ce a reusit sa-si vada fetita