Observator » Ştiri externe » Un român a fost reținut după ce și-a bătut iubita, în Italia

Un român a fost reținut după ce și-a bătut iubita, în Italia

Românul a primit interdicție în a se mai apropia de victimă Femeia nu a mai putut îndura suferința și l-a dat în vileag pe român la poliți - Is News et Notizia
Cristi Ioniţă | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.03.2020, 18:40 | Modificat la 16.03.2020, 18:47

Un român de 36 de ani a fost reținut la Termoli, în Italia, după ce și-a bătut iubita.

  • Un român a fost reținut după ce și-a bătut iubita, în Italia
  • Românul va fi cercetat în stare de libertate

Un român de 36 de ani a fost reținut la Termoli, în Italia, după ce și-a bătut iubita.

Incidentul s-a petrecut la sfârșitul săptămânii trecute, după ce tânăra nu a mai putut să îndure comportamentul bărbatului și l-a dat în vileag la poliție.

Conform Is News e Notizia, românul a fost ridicat de polițiști de la propria locuință și și-a petrecut noaptea în arest.

Articolul continuă după reclamă

În ciuda faptului că este acuzat de comiterea unor infracțiuni cu violență, bărbatul va fi cercetat în stare de libertate.

Totuși, a primit interdicție de a se mai apropia de victima pe care a bătut-o, amenințat-o și umilit-o.