Observator » Ştiri externe » Spania: Bataie generala intre manifestanti si fortele de ordine

Spania: Bataie generala intre manifestanti si fortele de ordine

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 11.02.2012, 08:48 | Modificat la 03.10.2017, 19:50

Masurile de austeritate i-au scos din nou in strada pe spanioli. Cateva sute de "indignati" au protestat in buricul Madridului, fata de noua reforma din domeniul muncii adoptata de guvern. Oamenii se plang ca legea ii favorizeaza pe angajatori. La inceput pasnic, protestul s-a terminat cu o bataie generala intre manifestanti si fortele de ordine.

Masurile de austeritate i-au scos din nou in strada pe spanioli. Cateva sute de "indignati" au protestat in buricul Madridului, fata de noua reforma din domeniul muncii adoptata de guvern. Oamenii se plang ca legea ii favorizeaza pe angajatori. La inceput pasnic, protestul s-a terminat cu o bataie generala intre manifestanti si fortele de ordine.