Observator » Ştiri externe » Statuia Libertatii, confundata de Posta SUA

Statuia Libertatii, confundata de Posta SUA

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.04.2011, 10:57 | Modificat la 31.05.2017, 21:15

Posta americana s-a recunoscut vinovata de o eroare jenanta. Anul trecut, serviciul postal a emis un timbru cu imaginea Statuii Libertatii. Dar, din greseala, s-a folosit o poza care nu reprezinta celebra Statuie a Libertatii din New York, ci o copie mai mica, instalata la. un cazinou din Las Vegas. De altfel, un ziar din acest oras este cel care a semnalat eroarea, nu fara oarecare mandrie. Serviciul postal a precizat ca timbrul va ramane in circulatie, deoarece imaginea este considerata, oricum, reusita.

Posta americana s-a recunoscut vinovata de o eroare jenanta. Anul trecut, serviciul postal a emis un timbru cu imaginea Statuii Libertatii. Dar, din greseala, s-a folosit o poza care nu reprezinta celebra Statuie a Libertatii din New York, ci o copie mai mica, instalata la. un cazinou din Las Vegas. De altfel, un ziar din acest oras este cel care a semnalat eroarea, nu fara oarecare mandrie. Serviciul postal a precizat ca timbrul va ramane in circulatie, deoarece imaginea este considerata, oricum, reusita.