Observator » Ştiri externe » Suporteri stelisti arestati la Amsterdam

Suporteri stelisti arestati la Amsterdam

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.02.2013, 13:20 | Modificat la 24.01.2021, 00:14

A fost haos pe strazile din Amsterdam aseara. Suporterii stelisti s-au batut cu politistii inainte de meciul cu Ajax. Patru dintre membrii galeriei steliste au fost arestati pentru ca au aprins mai multe torte in centrul orasului. Suporterii romani au fost urcati in dubele care patruleaza prin tot orasul si dusi la sectie. Sute de fani ai Stelei au mers sa isi sustina echipa in Olanda, la meciul cu Ajax. Steaua insa nu a reusit sa se impuna. Meciul s-a terminat cu scorul de 2 la 0 pentru Ajax.

A fost haos pe strazile din Amsterdam aseara. Suporterii stelisti s-au batut cu politistii inainte de meciul cu Ajax. Patru dintre membrii galeriei steliste au fost arestati pentru ca au aprins mai multe torte in centrul orasului. Suporterii romani au fost urcati in dubele care patruleaza prin tot orasul si dusi la sectie. Sute de fani ai Stelei au mers sa isi sustina echipa in Olanda, la meciul cu Ajax. Steaua insa nu a reusit sa se impuna. Meciul s-a terminat cu scorul de 2 la 0 pentru Ajax.