Observator » Ştiri externe » Turism extrem în Chicago

Turism extrem în Chicago

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 12.05.2014, 16:32 | Modificat la 12.05.2014, 17:25

Ce-aţi spune dacă aţi avea ocazia să priviţi oraşul de sus, de la etajul 94 al unui zgârie-nori, aplecaţi peste o balustradă?

 Ce-aţi spune dacă aţi avea ocazia să priviţi oraşul de sus, de la etajul 94 al unui zgârie-nori, aplecaţi peste o balustradă?

Pentru că cei mai mulţi turişti întregi la minte nu şi-ar risca viaţa pentru o asemenea experienţă, o firmă din Chicago a construit o platformă de observaţie care se înclină singură. Le oferă privitorilor siguranţă totală şi o experienţă nerecomandată cardiacilor.