Observator » Ştiri externe » Un şofer român a murit la volan, în timp ce conducea pe autostrada M0, în Ungaria. Tânărul transporta teste Covid

Galerie foto Un şofer român a murit la volan, în timp ce conducea pe autostrada M0, în Ungaria. Tânărul transporta teste Covid

Veronica Micu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.01.2024, 14:46 | Modificat la 22.01.2024, 20:11

Un şofer român a murit la volan, vineri seara, în timp ce conducea pe autostrada M0, sensul spre oraşul maghiar Pécel. Potrivit publicaţiei Blikk, duba tânărului de 29 de ani a rulat haotic 100 de metri, înainte să se oprească într-un parapet.

Tragedia a avut loc, vineri seară, la o oră de vârf, scriu jurnaliştii maghiari. 

Martorii au văzut doar cum duba românului încetineşte şi cum, după aproape o sută de metri în care rulează haotic, se opreşte într-un parapet. Ceilalţi şoferi au sunat după ajutor, iar paramedicii sosiți la faţa locului au încercat să-l resusciteze pe bărbat timp de 40 de minute.

Din păcate, fără succes, tânărul de 29 de ani fiind declarat decedat.

Articolul continuă după reclamă

Şoferul român transporta teste Covid

Potrivit RTL, care a publicat impagini de la locul tragediei, duba transporta teste Covid. Şoferul român a ridicat marfa din Slovacia și se îndrepta spre România.

Deocamdată nu se știe exact ce a cauzat decesul bărbatului. O anchetă este în plină desfăşurare.