Observator » Ştiri Mondene » Adrian Mutu a acceptat provocarea "Ice Bucket" venită de la Anghelache

Adrian Mutu a acceptat provocarea "Ice Bucket" venită de la Anghelache

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.08.2014, 07:14 | Modificat la 21.08.2014, 09:09

Provocarea "Ice Bucket" a ajuns şi în România! Iar Adi Mutu nu a refuzat-o! Briliantul a fost provocat de preşedintele clubului Dinamo, Constantin Anghelache, care a fost primul om din fotbal ce şi-a turnat apă rece în cap. Şi, ca să fie un exemplu bun pentru ceilalţii, după un antrenament, Mutu le-a cerut maseurilor echipei să-i toarne apă cu gheaţă în cap. Briliantul i-a provocat la rândul său pe Antonia, cântăreaţa lui favorită, dar şi pe iubitul acesteia, Alex Velea.

 Provocarea "Ice Bucket" a ajuns şi în România! Iar Adi Mutu nu a refuzat-o! Briliantul a fost provocat de preşedintele clubului Dinamo, Constantin Anghelache, care a fost primul om din fotbal ce şi-a turnat apă rece în cap. Şi, ca să fie un exemplu bun pentru ceilalţii, după un antrenament, Mutu le-a cerut maseurilor echipei să-i toarne apă cu gheaţă în cap. Briliantul i-a provocat la rândul său pe Antonia, cântăreaţa lui favorită, dar şi pe iubitul acesteia, Alex Velea.