Observator » Ştiri Mondene » Irina Rădulescu detalii din culisele premiilor GOPO. Actriţa a primit o nominalizare pentru rolul din filmul Urma

Video Irina Rădulescu detalii din culisele premiilor GOPO. Actriţa a primit o nominalizare pentru rolul din filmul Urma

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.07.2021, 13:19 | Modificat la 16.07.2021, 13:57

Uneori, succesul se arată de la debut! Cel puţin asta s-a întâmplat în cazul Irinei Rădulescu. Actriţa trece pe lista de reuşite o nominalizare la Premiile GOPO, pentru rolul din filmul Urma, prima peliculă din carieră şi, totodată, primul rol principal într-un lungmetraj.

De altfel, pelicula Urma a primit şi cele mai multe nominalizări la Gala Gopo 2021,12 mai exact alături de un alt film românesc. Din spatele cortinei sau, mai nou, din spatele... camerelor de filmat, Irina Rădulescu a povestit la Observtor experinţa de la Premiile GOPO.

Valentin: Cum a fost atmosfera? Cum te-ai simţit?

Irina: A fost o bucurie, în primul r\nd că ne-am revăzut colegii de breaslă. A fost frumos şi cadrul. Eu m-am simţit foarte bine.

Articolul continuă după reclamă

Andreea: Care crezi că a fost secretul pentru care acest ilm a primit atât de multe nominalizări?

Irina:  Când pui atât de mult suflet, asta se reflectă şi în rezultate.

Actriţa a povestit despre cum a fost viaţa ei în timpul pandemiei şi cum a încercat să nu resimtă din plin lipsa activităţilor.

Pe acelaşi subiect

Mai multe detalii despre cum s-a desfăşurat premierea peliculei, despre planurile de viitor ale Irinei găsiţi în videoclipul de mai sus