Observator » Ştiri Mondene » O trupă de băieţi care făcea furori în anii 2000 se reuneşte!

O trupă de băieţi care făcea furori în anii 2000 se reuneşte!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 27.02.2014, 21:41 | Modificat la 27.02.2014, 21:46

La sfârşitul anilor '90, trei băieţi puneau bazele unei trupe care avea să devină cea mai cunoscută formaţie din România!

Astăzi, Laurenţiu Duţă. a anunţat pe pagina sa de Facebook că vineri, 28 februarie, trupe 3Sud Est va lansa o nouă piesă, "Emoţii".

"Dragii mei! Vă anunţ cu bucurie lansarea noului single 3 Sud Est, Emoţii, vineri, 28 februarie, atât pe Youtube, cât şi pe toate staţiile de radio. Vă pup“, a scris artistul.

Articolul continuă după reclamă

În urmă cu un deceniu, trupa 3 Sud Est făcea furori, piesele celor trei componenţi, Laurenţiu Duţă, Viorel Şipoş şi Mihai Budeanu, putând fi auzite în orice discotecă a ţării, graţie abordării genului muzical soul & dance pe care cei trei îl abordaseră.