Observator » Ştiri Mondene » Trupa Queen pornește într-un nou turneu

Trupa Queen pornește într-un nou turneu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.03.2014, 17:01 | Modificat la 07.03.2014, 17:07

Una dintre cele mai iubite formaţii rock din istorie porneşte într-un nou turneu.

Trupa Queen a anunţat că, pe 19 iunie, la Chigago, va avea prima reprezentaţie.  Iar solist va fi Adam Lambert, cântăreţul care s-a remarcat în 2009 la un concurs de talente din America.

Legendara formaţie a mai cântat cu Lambert aniii trecuţi dar niciodată într-un turneu american. Queen a făcut istorie în muzică alături de Freddy Mercury decedat în 1991.