Observator » Ştiri politice » Basescu a fost la summitul energiei

Basescu a fost la summitul energiei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 04.02.2011, 19:52 | Modificat la 17.01.2021, 19:30

Presedintele Traian Basescu s-a ocupat, astazi, de consolidarea relatiilor romano-germane. Aflat la summitul european de la Bruxelles, seful statului a purtat o lunga discutie cu cancelarul Angela Merkel. Nu a razbit in presa despre ce au vorbit, dar, unii presupun ca ar putea fi vorba despre aderarea noastra la Schengen. Se stie ca Berlinul nu ne sustine.

Presedintele Traian Basescu s-a ocupat, astazi, de consolidarea relatiilor romano-germane. Aflat la summitul european de la Bruxelles, seful statului a purtat o lunga discutie cu cancelarul Angela Merkel. Nu a razbit in presa despre ce au vorbit, dar, unii presupun ca ar putea fi vorba despre aderarea noastra la Schengen. Se stie ca Berlinul nu ne sustine.