Observator » Ştiri politice » Basescu vrea pace cu opozitia

Basescu vrea pace cu opozitia

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 09.11.2010, 20:00 | Modificat la 05.06.2017, 09:45

Pentru a doua oara la rand, Traian Basescu a venit in Parlament si a vorbit unei sali pe jumatate goala. In absenta Opozitiei, seful statului a cerut un moratoriu politic, de o luna jumatate, pentru ca alesii sa ajunga la zi cu legile pe care ni le cer FMI, Banca Mondiala si Uniunea Europeana.

Pentru a doua oara la rand, Traian Basescu a venit in Parlament si a vorbit unei sali pe jumatate goala. In absenta Opozitiei, seful statului a cerut un moratoriu politic, de o luna jumatate, pentru ca alesii sa ajunga la zi cu legile pe care ni le cer FMI, Banca Mondiala si Uniunea Europeana.