Observator » Ştiri politice » Ponta s-a întâlnit cu Băsescu la Cotorceni

Ponta s-a întâlnit cu Băsescu la Cotorceni

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 04.03.2014, 21:05 | Modificat la 04.03.2014, 21:35

Premierul Victor Ponta a mers, miercuri, la Palatul Cotroceni, pentru discuţii cu preşedintele Traian Băsescu.

UPDATE:  Preşedintele Traian Băsescu a declarat, marţi seară, după ce premierul Victor Ponta a anunţat că s-a întâlnit cu acesta, că va respecta deciziile anterioare ale Curtii Constituţionale şi că va numi miniştrii noului Guvern când condiţiile vor fi îndeplinite.

Premierul Victor Ponta, a declarant că îşi doreşte ca noul Guvern să îşi înceapă activitatea chiar de miercuri, aşa că îl va contacta în acest sens pe preşedintele Traian Băsescu.

De asemenea el a spus că este dispus ca în şedinţa de miercuri a Guvernului să adopte măsuri pentru a evita orice confuzii legate de programul de guvernare. 

Articolul continuă după reclamă

sursă: Antena 3