Observator » Sănătate » 209 de pacienți vindecați de coronavirus, în România

209 de pacienți vindecați de coronavirus, în România

- Profimedia
Cristian Ionescu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.03.2020, 16:16 | Modificat la 30.03.2020, 16:21

Autoritățile române informează că, până luni, 30 martie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.952 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID – 19 (coronavirus).

Autoritățile române informează că, până luni, 30 martie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.952 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID – 19 (coronavirus).

Dintre cele 1.952 de persoane confirmate pozitiv, 209 au fost declarate vindecate și externate ( 55 la Timișoara, 80 la București, 23 la Iași, 15 la Caraș-Severin, 7 la Craiova, 10 la Constanța, 10 la Prahova și 2 la Cluj, 1 la Galați, 1 la Mureș, 1 la Bihor, 1 la Brăila, 3 la Brașov).

Totodată, până acum, 46 de persoane diagnosticate cu infecție cu COVID-19, internate în spitale din Craiova, București, Iași, Suceava, Arad, Bacău, Timișoara, Cluj, Neamț, Hunedoara, Constanța, Ialomița și Satu Mare, au decedat.

Articolul continuă după reclamă