Observator » Sănătate » Ungaria vine în ajutorul României și preia 50 de pacienţi COVID care au nevoie de terapie intensivă

Ungaria vine în ajutorul României și preia 50 de pacienţi COVID care au nevoie de terapie intensivă

Ungaria vine în ajutorul României și preia 50 de pacienţi COVID care au nevoie de terapie intensivă Ungaria vine în ajutorul României și preia 50 de pacienţi COVID care au nevoie de terapie intensivă - Hepta
Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.10.2021, 14:48 | Modificat la 13.10.2021, 14:48

Ungaria vine în ajutorul României și va prelua mai mulți bolnavi de COVID care au nevoie urgentă să fie internați la ATI.

Ungaria va ajuta România să trateze 50 de pacienţi COVID-19 care au nevoie de terapie intensivă, a declarat miercuri ministrul de externe ungar Peter Szijjarto, citat de Reuters.

Szijjarto a spus că cele 50 de persoane vor fi tratate în două spitale din Ungaria şi cele două ţări vor pune la punct în zilele următoare detaliile logistice, mai notează Agerpres.