Observator » Ştiri sociale » A murit de saracie

A murit de saracie

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.01.2010, 08:17 | Modificat la 28.12.2020, 15:25

Traiesc in mijlocul salbaticiei si al zapezilor. Isi nasc copiii acasa si n-au vazut niciodata un medic. Daca se imbolnavesc se roaga Cerului sa se vindece. Asa s-a intimplat si cu bebelusul care a murit de foame in Suceava. Asa isi justifica o mama moartea copilului. Oamenii sunt acolo ca niste prizonieri ai muntilor intre care traiesc.

Traiesc in mijlocul salbaticiei si al zapezilor. Isi nasc copiii acasa si n-au vazut niciodata un medic. Daca se imbolnavesc se roaga Cerului sa se vindece. Asa s-a intimplat si cu bebelusul care a murit de foame in Suceava. Asa isi justifica o mama moartea copilului. Oamenii sunt acolo ca niste prizonieri ai muntilor intre care traiesc.