Albumul foto de familie, realizat de profesioniști, un cadou tot mai apreciat de români
Un album cu fotografii de familie, într-un decor de basm. E cadoul pe care şi-l fac tot mai mulţi tineri - mai ales dacă au copii mici. În era tehnologiei, studiourile foto au devenit o afacere - mai ales în această perioadă
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Un album cu fotografii de familie, într-un decor de basm. E cadoul pe care şi-l fac tot mai mulţi tineri - mai ales dacă au copii mici. În era tehnologiei, studiourile foto au devenit o afacere - mai ales în această perioadă. Pentru că românii, spun fotografii, au învăţat să facă diferenţa între o poză cu telefonul şi una realizată de un profesionist.
În epoca smartphone-urilor cu camere performante, fotografia profesionistă câştigă teren.
O şedinţă foto durează aproximativ o oră. Costă în timpul săptămânii peste 500 de lei, iar în weekend - 600. Un album din piele pentru fotografii adaugă încă 350 de lei la preţ. Şi totuşi, fotografii nu duc lipsă de clienţi în luna decembrie. Cei mai mulţi - părinţi tineri cu bebeluşi.
Pentru fotografi, şi luna ianuarie este pe jumătate rezervată - atât de multe cereri au primit în perioada sărbătorilor.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰