Observator » Ştiri sociale » Amenda pentru lipsa rovinietei se va emite doar o singura data

Amenda pentru lipsa rovinietei se va emite doar o singura data

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.06.2012, 19:31 | Modificat la 13.12.2016, 11:35

Amenda pentru lipsa rovinietei se da numai o data intr-o luna. Si cine plateste sanctiunea nu mai achita despagubirea, echivalentul rovinietei pe un an de zile. Modificarea legii a fost aprobata astazi de Parlament. Mai are nevoie acum doar de semnatura presedintelui pentru a intra in vigoare. Spre bucuria a sute de mii de soferi.

Amenda pentru lipsa rovinietei se da numai o data intr-o luna. Si cine plateste sanctiunea nu mai achita despagubirea, echivalentul rovinietei pe un an de zile. Modificarea legii a fost aprobata astazi de Parlament. Mai are nevoie acum doar de semnatura presedintelui pentru a intra in vigoare. Spre bucuria a sute de mii de soferi.