Apel umanitar: Adelina, o fetiță de 10 ani din Piatra Neamț, a aflat că are leucemie de Crăciun
Adelina, o fetiță de 10 ani din Piatra Neamț, a primit o veste cruntă de Sărbători - suferă de leucemie. Copila se luptă cu transfuziile, face chimioterapie și speră să ajungă în Italia, pentru a încerca să învingă această maladie.
![Fetița a fost diagnosticată cu leucemie Adelina Juncu](https://img.observatornews.ro/0/2019/1/12/281378/1547306633b7652ad0.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Adelina, o fetiță de 10 ani din Piatra Neamț, a primit o veste cruntă de Sărbători - suferă de leucemie. Copila se luptă cu transfuziile, face chimioterapie și speră să ajungă în Italia, pentru a încerca să învingă această maladie.
Fetița este internată la Spitalul Clinic de Urgență pentru Copii „Sfânta Maria” din Iași, secția oncologie, și este în stare gravă. Adelina are nevoie urgentă de transfuzie de sânge (grupa A2 pozitiv).
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰