Observator » Ştiri sociale » Au jucat baschet şi fotbal cu marinarii navei de război USS Mount Whitney

Au jucat baschet şi fotbal cu marinarii navei de război USS Mount Whitney

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 21.10.2014, 13:27 | Modificat la 21.10.2014, 15:36

Echipajul navei de război USS Mount Whitney, ancorat în portul Constanţa, a declarat război elevilor de la un liceu pedagogic din oraş. Pe terenul de basket, mai exact. După ce au ridicat coşurile de basket şi au montat porţile de fotbal, americanii i-au provocat pe elevi la un meci amical.

Echipajul navei de război USS Mount Whitney, ancorat în portul Constanţa, a declarat război elevilor de la un liceu pedagogic din oraş. Pe terenul de basket, mai exact. După ce au ridicat coşurile de basket şi au montat porţile de fotbal, americanii i-au provocat pe elevi la un meci amical. 

Ziua de luni a fost aşteptată altfel decât de obicei de elevii liceului pedagogic din Constanţa. Cu nerăbdare. Copiii au scăpat de orele de şcoală, au făcut zeci de selfie-uri şi au jucat baschet şi fotbal cu marinarii navei de război USS Mount Whitney.

Azi, cele două echipe s-au întors fiecare în banca lor. Elevii, la orele de engleză, americanii la lecţia zilei. O simulare de război în largul mării împreună cu Forţele Navale Române

Articolul continuă după reclamă