Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Bălăceală și distracție pentru bebeluși! De la nou-născuţi, la puşti de 5 ani, micuţii au parte de un program inedit

Se scufundă fără efort şi înoată fără teamă! Cei mai mici au doar câteva luni, dar asta nu înseamnă că îi încearcă vreun sentiment de frică. De fapt, aceasta este şi ideea programului "Bebe Bălăceală", care se desfăşoară la Târgu Mureş.

de Redactia Observator

la 23.02.2017 , 17:27

Se scufundă fără efort şi înoată fără teamă! Cei mai mici au doar câteva luni, dar asta nu înseamnă că îi încearcă vreun sentiment de frică. De fapt, aceasta este şi ideea programului "Bebe Bălăceală", care se desfăşoară la Târgu Mureş.

La Târgu Mureş, e bălăceală în toată regula. Cei mici intră în bazin de la două luni. Şi se simt în mediul lor. Înoată fără probleme şi se menţin fără probleme la suprafaţa apei.

Programul la care participă nu numai bebeluşii, ci şi copiii de până la 5 ani, a fost pus la punct de o organizaţie care promovează mişcarea incă din primele luni de viaţă

Vezi și

"Pentru a participa la bebe bălăceală este nevoie de acordul medicului atât pentru copilaş, cât şi pentru părintele. Se începe cu o încălzire, după care se fac exerciţii în apă, care întăresc sistemul imunitaral copilaşului, care îl fac să se relaxeze în apă. Bazinul este prietenos cu copilul a fost creat special pentru ei. Se cântă, se fac jocuri şi bălăceală şi distracţie la maximum", spune coordonatorul programului, Ivona Velicu.

Şi nu doar copiii se bucură de beneficiile înotului, ci şi părinţii lor. 

Abonamentul pentru un astfel de program costa 150 de lei si cuprinde patru lecţii de înot. 

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Aţi fost vreodată victima unei înşelătorii pe WhatsApp?
Observator » Ştiri sociale » Bălăceală și distracție pentru bebeluși! De la nou-născuţi, la puşti de 5 ani, micuţii au parte de un program inedit