Berzele de la Schitu Goleşti au deja casă nouă
Berzele de la Schitu Goleşti şi-au schimbat adresa şi au deja casă nouă. Păsările şi-au făcut încă un cuib, pe un stâlp electric, tot în centrul comunei
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Berzele de la Schitu Goleşti şi-au schimbat adresa şi au deja casă nouă. Păsările şi-au făcut încă un cuib, pe un stâlp electric, tot în centrul comunei
Nu s-au îndepărtat prea mult de bărbatul care a cerut să fie mutate şi au încălcat deja ordinul de ministru. EA Dar ceilalţi localnici sunt mândri de ele. Barza pare că-şi cheamă partenerul, iar el trebuie să apară cu câteva ramuri în cioc. Spectacolul din vârful stâlpului îi bucură în mod deosebit pe copii.
Toată lumea ştie povestea lor. Păsările şi-au construit singure cuibul şi au ajuns la ultimele finisări. Sunt fericite, chiar dacă le-a fost dărâmată vechea locuinţă.
Ministrul Mediului a cerut mutarea berzelor la marginea localităţii, pentru că acestea l-ar fi deranjat pe vecinul lor. Bărbatul s-a plâns că n-a mai avut linişte de 20 de ani.
Pasările şi-au ales singure noua adresă, pe aceeaşi stradă din Schitu Goleşti. Noii vecini speră să fie lăsate în pace, ca să aducă noroc tot anul.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰