Observator » Ştiri sociale » Cartier din Piatra Neamț invadat de gunoaie, abandonate la o groapă improvizată

Cartier din Piatra Neamț invadat de gunoaie, abandonate la o groapă improvizată

Redactia Observator | Timp citire: 2 minute
Publicat la 04.04.2019, 15:22 | Modificat la 04.04.2019, 15:26

Locuitorii unui cartier din Piatra Neamţ au mari probleme cu gunoaiele. Zilnic strâng sute de saci de resturi menajere care le sunt aduse de vânt în curţi şi pe stradă! În zonă este contruit un depozit ecologic pentru deşeuri. Insa nu depozitul este problema reală.

Locuitorii unui cartier din Piatra Neamţ au mari probleme cu gunoaiele. Zilnic strâng sute de saci de resturi menajere care le sunt aduse de vânt în curţi şi pe stradă! În zonă este contruit un depozit ecologic pentru deşeuri. Insa nu depozitul este problema reală. În spatele lui, într-o groapă improvizată, diverşi oameni din oraş vin să arunce deşeuri de mai bine de un an de zile. Şi până acum nimeni nu a luat măsuri.

De la depărtare, pare o petrecere în aer liber, cu baloane colorate agăţate în pomi. Dacă ne apropiem, vedem tristul adevăr. o mare de pungi, resturi menajere, saci şi alte gunoaie care flutură în bătaia vântului zilnic în curţile oamenilor.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Articolul continuă după reclamă

Tone de gunoaie sunt aduse în fiecare zi de indivizi din tot oraşul şi aruncate într-o groapă de deşeuri neorganizată, chiar lângă cea autorizată. Mulţi procedează aşa, ca să nu mai plătească operatorul care gestionează deşeurile.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Oamenii au făcut reclamaţii de mai multe ori, fără rezultat însă. Autorităţile promit de acum să ia măsuri.

Pe acelaşi subiect

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Chiar în urmă cu două săptămâni un bărbat a fost amendat pentru că a aruncat o tonă de resturi rezultate din dezmembrările autovehiculelor, pe malul râului Bistriţa.