Observator » Ştiri sociale » Castelul Peles, de vanzare

Castelul Peles, de vanzare

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.02.2010, 13:11 | Modificat la 18.06.2017, 03:15

Romania ar putea pierde Castelul Peles. Casa Regala vrea sa il vanda, statul roman ar vrea sa-l cumpere. Toate bune si frumoase, doar ca autoritatile nu au banii necesari. Si cum contractul de inchiriere expira in luna martie, statul roman spera sa gaseasca intelegere la reprezentantii Casei Regale.

Romania ar putea pierde Castelul Peles. Casa Regala vrea sa il vanda, statul roman ar vrea sa-l cumpere. Toate bune si frumoase, doar ca autoritatile nu au banii necesari. Si cum contractul de inchiriere expira in luna martie, statul roman spera sa gaseasca intelegere la reprezentantii Casei Regale.