Observator » Ştiri sociale » Zeci de femei au protestat in fata Palatului Cotroceni

Zeci de femei au protestat in fata Palatului Cotroceni

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.06.2013, 13:19 | Modificat la 20.06.2013, 13:46

Manifestatie inedita in fata Palatului Cotroceni. Cateva zeci de doamne si domnisoare au protestat la poarta presedintelui.

Pregatite cu pancarte si scandari acide sau glumete, protestatarele au strigat minute-n sir. Sunt suparate pe Traian Basescu dupa ce acesta le-a indemnat pe femei sa faca mai multi copii.

Altfel, tara noastra ar putea ajunge, in 2030, la doar 15 milioane de locuitori. P

rotestul, organizat fara autorizatie, a fost intrerupt dupa cateva zeci de minute, de jandarmi.

Articolul continuă după reclamă