Cea mai veche basilica din Transilvania, transformata in cotet
Cea mai veche basilica din Transilvania risca sa se piarda. Biserica dateaza din secolul 12 si a ramas pana acum in picioare doar printr-o minune. Nimeni nu s-a ocupat sa o restaureze, iar acum e folosita drept cotet pentru gaini. Mai ales ca biserica este acum in curtea unor localnici, care au primit terenul de la stat.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Cea mai veche basilica din Transilvania risca sa se piarda. Biserica dateaza din secolul 12 si a ramas pana acum in picioare doar printr-o minune. Nimeni nu s-a ocupat sa o restaureze, iar acum e folosita drept cotet pentru gaini. Mai ales ca biserica este acum in curtea unor localnici, care au primit terenul de la stat.
Ți-a plăcut acest articol?
Like
Întrebarea zilei
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰