Observator » Ştiri sociale » Cladirile de birouri au devenit spatii goale

Cladirile de birouri au devenit spatii goale

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.03.2010, 07:40 | Modificat la 15.01.2021, 16:00

Era o vreme cand sa investesti intr-o cladire de birouri parea o afacere care nu avea cum sa se clatine. Si totusi s-a intamplat. Recesiunea a pus lacat pe multe firme, iar spatiile au ramas goale. Multe dintre ele au acum preturi de inchiriere chiar si cu 40 la suta mai mici decat inainte de criza, dar degeaba.

Era o vreme cand sa investesti intr-o cladire de birouri parea o afacere care nu avea cum sa se clatine. Si totusi s-a intamplat. Recesiunea a pus lacat pe multe firme, iar spatiile au ramas goale. Multe dintre ele au acum preturi de inchiriere chiar si cu 40 la suta mai mici decat inainte de criza, dar degeaba.