Observator » Ştiri sociale » Conancul unde regele Mihai I s-a refugiat

Conancul unde regele Mihai I s-a refugiat

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.08.2016, 16:33 | Modificat la 05.12.2017, 15:40

Politicos, jovial şi nu se sfia să împartă copiilor bomboane. Aşa îşi aduc aminte localnicii de regele Mihai I, în timpul cât s-a refugiat la conacul din Dobriţa, în Gorj, împreună cu regina mamă şi suita lor.

Politicos, jovial şi nu se sfia să împartă copiilor bomboane. Aşa îşi aduc aminte localnicii de regele Mihai I, în timpul cât s-a refugiat la conacul din Dobriţa, în Gorj, împreună cu regina mamă şi suita lor.