Observator » Ştiri sociale » Copil, inecat sub casa

Copil, inecat sub casa

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.03.2010, 19:33 | Modificat la 15.04.2017, 14:00

Neatentia mamei a insemnat moartea copilului! Un baiat de 3 ani din Dambovita s-a inecat in pivnita casei. Beciul era inundat de cateva zile si nu fusese acoperit cu nimic. Iar asta l-a transformat intr-o capcana a mortii. Mama baiatului nu i-a lasat pe medici sa opreasca manevrele de resuscitare, dar era mult prea tarziu.

Neatentia mamei a insemnat moartea copilului! Un baiat de 3 ani din Dambovita s-a inecat in pivnita casei. Beciul era inundat de cateva zile si nu fusese acoperit cu nimic. Iar asta l-a transformat intr-o capcana a mortii. Mama baiatului nu i-a lasat pe medici sa opreasca manevrele de resuscitare, dar era mult prea tarziu.