Observator » Ştiri sociale » Copil opărit la doi pași de mamă

Copil opărit la doi pași de mamă

Redactia Observator | Timp citire: 2 minute
Publicat la 01.09.2015, 16:25 | Modificat la 01.09.2015, 16:34

O clipă de neatenţie a părinţilor a fost cât pe ce să o coste viaţa pe o fată de trei ani.De dimineaţă, copila a căzut într-un cazan în care nişte vecini fierbeau ţuică. Are arsuri de gradul doi pe mai bine de 60% din suprafaţa corpului, şi cel mai probabil va avea nevoie de un transplant de piele în urma acestui incident

O clipă de neatenţie a părinţilor a fost cât pe ce să o coste viaţa pe o fată de trei ani. De dimineaţă, copila a căzut într-un cazan în care nişte vecini fierbeau ţuică. Are arsuri de gradul doi pe mai bine de 60% din suprafaţa corpului, şi cel mai probabil va avea nevoie de un transplant de piele în urma acestui incident. Ea a fost dusă, iniţial, la spital în Slatina, iar apoi transferată cu o ambulanţă în Bucureşti. Au fost doar câteva clipe în care fetiţa de trei ani a rămas nesupravegheată.

Atunci, copila s-a dus lângă cazanul în care se fierbea ţuică, la doi paşi de mama ei. După doar câteva clipe, oamenii au auzit strigătele disperate şi au sărit imediat să o scoată din cazanul cu lichid fierbinte. Protecţia copilului s-a autosesizat în acest caz. Până acum familia nu a mai avut probleme, dimpotrivă, vecinii spun că părinţii şi-au dorit foarte mult să aibă o fată. Copila mai are acasă un frate cu un an mai mare.  

Fetiţa are arsuri de gradul doi pe mai bine de 60% din suprafaţa corpului, şi cel mai probabil va avea nevoie de un transplant de piele în urma acestui incident. Ea a fost dusă, iniţial, la spital în Slatina, iar apoi transferată cu o ambulanţă în Bucureşti. Accidentul s-a întâmplat azi dimineaţă, în comuna Dobrun, judeţul Olt, în curtea unor vecini ai părinţilor copilei. Puţin înainte de ora 10, un apel telefonic primit i-a distras mamei atenţia. Au fost doar câteva clipe în care fetiţa de trei ani a rămas nesupravegheată. Atunci, copila s-a dus lângă cazanul în care se fierbea ţuică, la doi paşi de mama ei.

Articolul continuă după reclamă

După doar câteva clipe, oamenii au auzit strigătele disperate ale fetei. Părinţii au sărit imediat să o scoată din cazanul cu lichid fierbinte. Protecţia copilului s-a autosesizat în acest caz. Până acum familia nu a mai avut probleme, dimpotrivă, vecinii spun că părinţii şi-au dorit foarte mult să aibă o fată. Copila mai are acasă un frate cu un an mai mare.