Observator » Ştiri sociale » Primire călduroasă pentru Tibi Uşeriu: Zeci de suporteri au venit în alergare la aeroport pentru a-şi arăta susţinerea faţă de sportiv

Primire călduroasă pentru Tibi Uşeriu: Zeci de suporteri au venit în alergare la aeroport pentru a-şi arăta susţinerea faţă de sportiv

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.03.2017, 07:44 | Modificat la 23.03.2017, 08:10

Cu aplauze şi îmbrăţişări! Aşa a fost primit, acasă, Tibi Uşeriu, după ce, pentru al doilea an la rând, a câştigat ultramaratonul de gheaţă de la Polul Nord.

Cu aplauze şi îmbrăţişări! Aşa a fost primit, acasă, Tibi Uşeriu, după ce, pentru al doilea an la rând, a câştigat ultramaratonul de gheaţă de la Polul Nord.

Zeci de suporteri au venit în alergare la aeroport, pentru a-şi arăta susţinerea faţă de super-sportivul român.

Cu degerături la ambele picioare încă din a treia zi de concurs, Tibi a parcurs cei 566 de kilometri în condiţii extreme. Următorul vis al lui Tibi este acum un ultramaraton în deşert.

Articolul continuă după reclamă