Observator » Ştiri sociale » Băieţelul care a stat 11 ore în fântâna din curtea casei, a fost externat!

Băieţelul care a stat 11 ore în fântâna din curtea casei, a fost externat!

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 10.05.2017, 13:45 | Modificat la 10.05.2017, 14:00

Dănuţ, băieţelul de nici doi ani din judeţul Teleorman,  care a stat 11 ore în fântâna din curtea casei, la o adâncime de 16 metri, a fost externat. Copilul pleacă azi cu tatăl lui spre casă, cu trenul. Se simte bine, vorbeşte, mănâncă şi se joacă.

Dănuţ, băieţelul de nici doi ani din judeţul Teleorman,  care a stat 11 ore în fântâna din curtea casei, la o adâncime de 16 metri, a fost externat. Copilul pleacă azi cu tatăl lui spre casă, cu trenul. Se simte bine, vorbeşte, mănâncă şi se joacă.

Deşi iniţial starea lui era foarte gravă şi a făcut şi un atac de cord în drum spre spital, cel mic şi-a revenit spectaculos după două săptămâni.