Observator » Ştiri sociale » Decorații pentru polițiștii-salvatori din Sibiu

Decorații pentru polițiștii-salvatori din Sibiu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.11.2014, 13:08 | Modificat la 24.11.2014, 13:29

Cei doi poliţişti care au ajuns primii la locul tragediei aviatice, vineri, au fost decoraţi, astăzi, la sediul Ministerului de Interne. Poliţiştii au primit cea mai înaltă distincţie pentru că şi-au făcut datoria salvând cele două vieţi.

Cei doi poliţişti care au ajuns primii la locul tragediei aviatice, vineri, au fost decoraţi, astăzi, la sediul Ministerului de Interne. Poliţiştii au primit cea mai înaltă distincţie pentru că şi-au făcut datoria salvând cele două vieţi. 

Pentru curaj, profesionalism şi spirit de sacrificiu pus în slujba camarazilor şi a comunităţii, domnul viceprim-ministru pentru securitate naţională, Ministrul Afacerilor Interne, Gabriel Oprea conferă placheta de onoare a Ministerului Afacerilor Interne domnilor agent şef de poliţie, cavalerul Eduard Dumitru , agent principal de poliţie Badiu Lucian-Aurel.