Observator » Ştiri sociale » Defilare cu torte in maini

Defilare cu torte in maini

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 26.10.2011, 13:16 | Modificat la 11.12.2017, 20:55

Au facut spectacol aseara si militarii. Au defilat cu torte in maini, in acordurile muzicii de fanfara. Zeci de curiosi s-au adunat in Bistrita, pe strazi, sa-i admire pe curajosii militari, unii dintre ei abia intorsi din misiuni, din cele mai fierbinti zone ale lumii. Cei mai incantati au fost, desigur, copiii. Retragerea cu torte a incheiat ceremoniile organizate cu ocazia Zilei Fortelor Armate.

Au facut spectacol aseara si militarii. Au defilat cu torte in maini, in acordurile muzicii de fanfara. Zeci de curiosi s-au adunat in Bistrita, pe strazi, sa-i admire pe curajosii militari, unii dintre ei abia intorsi din misiuni, din cele mai fierbinti zone ale lumii. Cei mai incantati au fost, desigur, copiii. Retragerea cu torte a incheiat ceremoniile organizate cu ocazia Zilei Fortelor Armate.