Observator » Ştiri sociale » Descoperire macabră în Sinaia

Descoperire macabră în Sinaia

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.11.2013, 16:19 | Modificat la 30.11.2013, 17:24

Cadavrul unei femei a fost găsit de o patrulă de jandarmi montani, în acestă dimineaţă. Trupul era parţial acoperit de zăpadă iar pe faţă, femeia avea mai multe leziuni care ar proveni de la animalele sălbatice.

Zona a fost imediat izolată iar poliţiştii au început deja o anchetă.

Poliţiştii au reuşit să afle că este vorba de o femeie de aproximativ 50 de ani, care fusese dată dispărută de familie de câteva zile. Oamenii legii au adunat probe şi vor încerca să afle cum a ajuns aici femeia şi cum a survenit decesul. 

Se presupune că femeia ar fi murit îngheţată, dar medicii legişti vor da verdictul după ce vor face autopsia. 

Articolul continuă după reclamă