Descoperire macabră în Sinaia
Cadavrul unei femei a fost găsit de o patrulă de jandarmi montani, în acestă dimineaţă. Trupul era parţial acoperit de zăpadă iar pe faţă, femeia avea mai multe leziuni care ar proveni de la animalele sălbatice.
Zona a fost imediat izolată iar poliţiştii au început deja o anchetă.
Poliţiştii au reuşit să afle că este vorba de o femeie de aproximativ 50 de ani, care fusese dată dispărută de familie de câteva zile. Oamenii legii au adunat probe şi vor încerca să afle cum a ajuns aici femeia şi cum a survenit decesul.
Se presupune că femeia ar fi murit îngheţată, dar medicii legişti vor da verdictul după ce vor face autopsia.
Articolul continuă după reclamă
