Observator » Ştiri sociale » Scandal în învăţământ! Evaluarea Naţională va fi notată în Instanţă

Scandal în învăţământ! Evaluarea Naţională va fi notată în Instanţă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 30.06.2014, 19:50 | Modificat la 30.06.2014, 20:23

Evaluarea Naţională va fi notată în Instanţă. Magistraţii sunt cei care vor da sau nu note de trecere. Vorbim de o premieră

Evaluarea Naţională va fi notată în. Instanţă. Magistraţii sunt cei care vor da sau nu note de trecere. Vorbim de o premieră

Părinţii elevilor de clasa a VIII-a sunt supăraţi peste măsură de subiectele de la proba de Limba română, dar şi de baremul de corectare. Nu înţeleg cum copiii de nota 10 au avut rezultate modeste la testare. Mai întâi au făcut memorii la Minister, iar acum vor să tranşeze conflictul la judecată.