Observator » Ştiri sociale » Femeie din Suceava, amendată pentru că și-a abanonat motanul

Femeie din Suceava, amendată pentru că și-a abanonat motanul

Andreea Petrescu | Timp citire: 1 minut
Publicat la 22.09.2020, 13:20 | Modificat la 22.09.2020, 14:24

O femeie din Suceava este prima persoană din România care primeşte amenda maximă pentru că şi-a abandonat pisica.

  • A fost amendată de polițiști cu 3.000 de lei.
  • S-a întâmplat în județul Suceava.

S-a întâmplat în luna august când femeia a fost fotografiată în timp ce oprea maşina şi arunca pe câmp un sac în care se afla un motan.

Persoana care a făcut fotografiile a fost şi cea care i-a anunţat pe oamenii legii.

La jumătatea lunii august, respectiva femeie a coborât din mașina pe care o conducea și a lăsat pe stradă un sac în care se afla un motan.

Articolul continuă după reclamă

O altă persoană a văzut-o, a fotografiat-o și a anunțat poliția. S-a aplicat sancțiunea maximă în acest caz.