Festival cu preparate la ceaun, organizat la Borsec
Staţiunea Borsec a devenit pentru trei zile capitala preparatelor la ceaun. Zeci de bucătari din Albania, Republica Moldova sau Ungaria şi-au prezentat tradiţiile culinare în aer liber.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Staţiunea Borsec a devenit pentru trei zile capitala preparatelor la ceaun. Zeci de bucătari din Albania, Republica Moldova sau Ungaria şi-au prezentat tradiţiile culinare în aer liber. Iar chefii s-au întrecut în reţete fără să se uite la cantităţi. Numai gulaşul a fost pregătit într-un ceaun de 600 de litri.
În Perla Carpaţilor cum este numită Staţiunea Borsec, preparatele la ceaun au fost provocarea principală a zecilor de bucătari. Din ţară sau din străinătate, fiecare a venit cu o reţeta tradiţională. Un cuplu din Chişinău a pregătit un preparat preferat al vânătorilor din munţii Caucaz.
Într-un alt ceaun, la foc mocnit, este pregătită o tocăniţă de căprioară. Alături un porc de 120 de kilograme este învârtit la proţap.
O tocană ciobănească de miel i-a impresionat pe participanţii la festival. Ingredientele sunt simple: unt, ardei, ceapă şi usturoi.
La festival a fost pregătit şi un preparat tradiţional albanez, asemănător gulaşului. Doi bucătari din Slovenia şi-au prezentat o reţetă faimoasă din zona lor.
Pe lângă demonstraţii culinare la evenimentul din Borsec au loc şi concursuri sportive.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰