Observator » Ştiri sociale » Festivalul de jazz din Cluj, mai restrâns din cauza pandemiei

Festivalul de jazz din Cluj, mai restrâns din cauza pandemiei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.09.2020, 08:22 | Modificat la 20.09.2020, 11:01

Pandemia a anulat toate marile festivaluri. Aşa că organizatorii s-au văzut nevoiţi să inventeze festivaluri mai mici.

  • Organizatorii au înţeles restricţiile impuse de noile reguli.
  • S-au repliat şi au conceput un festival mai mic.
  • Cele mai importante știri ale zilei sunt diseară la Observator 19.

Cel mai bun exemplu este Jazz in the Park, din Cluj-Napoca. Evenimentul, care atrăgea anual mii de pasionaţi ai genului, se ţine acum într-o formulă mai restrânsă şi mai intimă. Cu maximum 500 de spectatori pe zi, dar cu aceeaşi muzică de calitate.