Observator » Ştiri sociale » Doi frați găsiți morți pe o baltă, în judeţul Teleorman

Doi frați găsiți morți pe o baltă, în judeţul Teleorman

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 20.06.2020, 12:07 | Modificat la 20.06.2020, 13:44

Tragedie în comuna Mârzăneşti, judeţul Teleorman! Doi oameni au fost găsiţi fără suflare, pe o baltă, iar un al treilea a fost singurul supravieţuitor. Bărbaţii se aflau la pescuit, iar cel mai probabil, din cauza mirosului puternic de carbid sau sulf din zonă, au căzut în canalul de deversare al bălţii.

  • Bărbații plecaseră la pescuit
  • Ambii au căzut în canalul de deversare al bălții

Salvatorii s-au chinuit zeci de minute să îi readucă la viaţă, însă pentru un tânăr de 18 ani şi pentru fratele său de 34 de ani a fost mult prea tâziu.

Bărbatul de 37 de ani, vecin cu cei doi fraţi, a fost transportat în comă la UPU Alexandria, iar din fericire acum starea sa este stabilă. Poliţiştii au deschis o anchetă pentru a stabili cum s-a produs totul.