Observator » Ştiri sociale » Grădiniţa din judeţul Botoşani unde un copil a căzut într-o fosă septică a fost închisă

Grădiniţa din judeţul Botoşani unde un copil a căzut într-o fosă septică a fost închisă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 23.09.2016, 13:34 | Modificat la 07.04.2017, 18:50

Direcţia de Sănătate Publică Botoşani a anulat autorizaţia sanitară a grădiniţei din localitatea Sat Nou, unde un băieţel de 3 ani a căzut în fosa septică din curtea unităţii. Incidentul s-a petrecut luni. Copilul a fost dus la toaletă de femeia de serviciu, dar ea a decis să aştepte la uşă. Iar băiatul a căzut în fosa septică, adâncă de 2 metri.

Direcţia de Sănătate Publică Botoşani a anulat autorizaţia sanitară a grădiniţei din localitatea Sat Nou, unde un băieţel de 3 ani a căzut în fosa septică din curtea unităţii. Incidentul s-a petrecut luni. Copilul a fost dus la toaletă de femeia de serviciu, dar ea a decis să aştepte la uşă. Iar băiatul a căzut în fosa septică, adâncă de 2 metri.