Observator » Ştiri sociale » Gravida moarta la spital avea sanse sa supravietuiasca

Gravida moarta la spital avea sanse sa supravietuiasca

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.02.2010, 19:09 | Modificat la 25.02.2017, 05:03

Femeia care a murit la nastere, la Galati, avea probleme serioase cu inima si ar fi avut toate sansele sa supravietuiasca daca medicii i-ar fi facut cezariana. Certificatul medico-legal nu arata cu degetul spre vinovati, dar procurorii au inceput o ancheta pentru ucidere din culpa.

Femeia care a murit la nastere, la Galati, avea probleme serioase cu inima si ar fi avut toate sansele sa supravietuiasca daca medicii i-ar fi facut cezariana. Certificatul medico-legal nu arata cu degetul spre vinovati, dar procurorii au inceput o ancheta pentru ucidere din culpa.