Observator » Ştiri sociale » Guvernul lansează programul "A doua casă"

Guvernul lansează programul "A doua casă"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 05.03.2015, 16:26 | Modificat la 05.03.2015, 16:51

Programul "a doua casă" a primit undă verde din partea Guvernului. Toţi cei care vor o locuinţă mai mare pot lua împrumuturi garantate de stat. Tot ce trebuie să facă este să-şi vândă actuala casă şi să acceseze un nou credit.

Programul "a doua casă" a primit undă verde din partea Guvernului. Toţi cei care vor o locuinţă mai mare pot lua împrumuturi garantate de stat. Tot ce trebuie să facă este să-şi vândă actuala casă şi să acceseze un nou credit.