Mizerie de nedescris la cea mai mare hală de carne din Târgu-Jiu! Inspectorii au închis unitatea
Cea mai mare hală de carne din Târgu-Jiu a fost luată la bani mărunţi de poliţiştii din Gorj! Iniţial, pentru evaziune fiscală. Nu mică le-a fost mirarea când, întâmplător, autorităţile au descoperit şi o altă problemă.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Cea mai mare hală de carne din Târgu-Jiu a fost luată la bani mărunţi de poliţiştii din Gorj! Iniţial, pentru evaziune fiscală. Nu mică le-a fost mirarea când, întâmplător, autorităţile au descoperit şi o altă problemă.
Carnea care ajungea pe mesele oamenilor era păstrată într-o mizerie de nedescris. Poliţiştii au chemat imediat Direcţia Sanitar Veterinară. Sute de kilograme de produse alterate au fost retrase de la vânzare, comercianţii s-au ales cu amenzi, iar hala a fost închisă.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰