Observator » Ştiri sociale » Și-a ucis soţia şi apoi s-a aruncat sub roţile trenului

Și-a ucis soţia şi apoi s-a aruncat sub roţile trenului

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.10.2014, 19:42 | Modificat la 03.10.2014, 20:09

Un fost poliţist din Oţelu Roşu şi-a ucis soţia şi apoi s-a aruncat sub roţile trenului. O răzbunare atât de cruntă încât i-a îngrozit până şi pe nemţi. Femeia şi-ar fi găsit un iubit în Germania, unde plecase să muncească

Un fost poliţist din Oţelu Roşu şi-a ucis soţia şi apoi s-a aruncat sub roţile trenului. O răzbunare atât de cruntă încât i-a îngrozit până şi pe nemţi. Femeia şi-ar fi găsit un iubit în Germania, unde plecase să muncească

Marius îşi împărţea viaţa între două pasiuni. Legea. Şi natura. Liniştea de pe lac, afişată în pozele de pe Facebook, era doar calmul dinainte de furtună. Poliţistul pensionat de un an şi-a urmat soţia în Germania. Avea să afle că femeia pe care o iubea îşi găsise pe altcineva.

În nebunia de moment, ar fi început s-o lovească până a lăsat-o într-o baltă de sânge. I-a ignorat strigătele de ajutor, care s-au auzit până la vecini.

Articolul continuă după reclamă

Criminaliştii nemţi au găsit trupul femeii, la subsolul clădirii. După ce şi-a ucis soţia, Marius s-a aruncat în faţa unui tren. A murit pe loc.